Μαζική και έντονη ήταν η αντίδραση των πολιτών στη χθεσινή ανάρτηση του Μητσοτάκη που συνοδευόταν από προπαγανδιστικό σποτ μετακύλισης των ευθυνών της κυβέρνησης στους πολίτες και δη στους νέους.
Το περιεχόμενο του βίντεο – σποτ έχει ήδη συγκεντρώσει την οργή των πολιτών καθώς η προσπάθεια του Πρωθυπουργού να ρίξει το μπαλάκι της κατακόρυφης αύξησης των κρουσμάτων -αλλά και των θανάτων- στη μη τήρηση των μέτρων προστασίας, είναι τουλάχιστον εξοργιστική.
Δείτε μερικά από τα σχόλια
![](https://www.omadamnimis.gr/wp-content/uploads/2020/08/1OK.jpg)
![](https://www.omadamnimis.gr/wp-content/uploads/2020/08/2OK.jpg)
![](https://www.omadamnimis.gr/wp-content/uploads/2020/08/3OK.jpg)
![](https://www.omadamnimis.gr/wp-content/uploads/2020/08/4OK.jpg)
![](https://www.omadamnimis.gr/wp-content/uploads/2020/08/5OK.jpg)
![](https://www.omadamnimis.gr/wp-content/uploads/2020/08/6OK.jpg)
![](https://www.omadamnimis.gr/wp-content/uploads/2020/08/7OK.jpg)
![](https://www.omadamnimis.gr/wp-content/uploads/2020/08/8OK.jpg)
![](https://www.omadamnimis.gr/wp-content/uploads/2020/08/9OK.jpg)
![](https://www.omadamnimis.gr/wp-content/uploads/2020/08/10OK.jpg)
[…] omadamnimis.gr […]